Pomoc

Znajdź odpowiedź na najczęściej zadawane pytania

FAQ

Dowiedz się więcej o funkcjonowaniu i obsłudze ChatoBee, poznaj Panel Klienta, statystyki i sprawdź, jak ustawić autozaczepki i szablony odpowiedzi.

OGÓLNE

Jak mogę dodać ChatoBee do mojej strony?

Przede wszystkim zarejestruj się w Panelu Klienta ChatoBee i skorzystaj z darmowego okresu próbnego.
Następnie pobierz kod chata z Panelu Klienta i umieść go w kodzie Twojej strony. Możesz to zrobić samodzielnie z pomocą naszej instrukcji lub poprosić administratora swojej strony, żeby zrobił to za Ciebie. Jeśli masz problem z instalacją kodu chata, skontaktuj się z nami.
I już możesz korzystać z ChatoBee – całość nie zajmie Ci więcej niż 5 minut.

Co to jest Panel Klienta?

Panel Klienta to Twoje centrum dowodzenia w ChatoBee, na którym widzisz wszystkich gości, którzy odwiedzają Twoją stronę, możesz ustawić wygląd i parametry chata oraz szablony odpowiedzi i autozaczepki. Jest to również miejsce, gdzie prowadzisz rozmowy z odwiedzającymi.
Panel Klienta w ChatoBee jest intuicyjny. Oznacza to, że na jednym ekranie prezentowane są wszystkie najważniejsze funkcje chata – w sposób przejrzysty i łatwy w obsłudze. Możesz prowadzić rozmowy, dokonywać płatności, przeglądać statystyki, mając cały czas podgląd na listę gości online na Twojej stronie.

Jak loguję się do Panelu Klienta ChatoBee?

Logowanie do ChatoBee jest maksymalnie uproszczone. Na stronie klient.chatobee.com podajesz swój adres e-mail i hasło i już możesz rozpoczynać chat z odwiedzającymi Twoją stronę.

Co to jest Okienko Chata?

Okienko Chata widzi odwiedzjący Twoją stronę. To okienko, w którym gość na stronie prowadzi rozmowę z Tobą. Okienko Chata możesz spersonalizować dostosowując jego wygląd do charakteru Twojej strony.

Czy jest maksymalna liczba rozmów, jaką mogę obsługiwać jednocześnie?

Nie stosujemy takich ograniczeń. Ograniczeniem są tylko Twoje możliwości 😉
Pamiętaj, że w sytuacji, gdy rozmów jest więcej niż możesz obsłużyć, warto pomyśleć o dodaniu nowego agenta.

CHATY

Co to jest zaczepka?

Dzięki ChatoBee widzisz kto jest na Twojej stronie i co aktualnie przegląda. ChatoBee umożliwia tez rozpoczęcie rozmowy z odwiedzającym Twoją stronę. Do tego właśnie służy zaczepka, czyli wiadomość wysłana bezpośrednio do konkretnego gościa na Twojej stronie. Czy to nie jest niesamowite? Dzięki ChatoBee możesz rozpocząć rozmowę z osobami zainteresowanymi Twoimi konkretnymi produktami lub usługami. Widzisz, jaką podstronę odwiedzają i piszesz wiadomość dokładnie trafiającą w ich zainteresowania.
Przykład:
Gość przegląda Twoją stronę i przechodzi na „Oferta dla firm”. Możesz od razu wysłać mu spersonalizowaną wiadomość, wybierając go z listy gości online:
„Dzień dobry, z tej strony Grzegorz, doradca klienta. Może mogę pomóc Ci w wyborze konkretnej usługi? Jakich rozwiązań szukasz dla swojej firmy?”

Co to jest autozaczepka?

Autozaczepka dla gościa Twojej strony nie różni się niczym od klasycznej zaczepki wysyłanej przez Ciebie, po wyborze z listy gości online.
Dla Ciebie i Twoich agentów obsługujących chat jest to jednak zupełnie inna metoda kontaktu z gościem na Twojej stronie. To wiadomość automatyczna, w pewien sposób inteligentna („smart”). Dlaczego inteligentna? Bo wysyłana jest do gościa przez system ChatoBee tylko w przypadku jego konkretnego zachowania, po wykonaniu przez niego określonej akcji na stronie, np. gdy gość spędzi na stronie „Kontakt” min. 15 sekund albo gdy przejrzy 5 dowolnych podstron Twojej strony. Autozaczepka ma za zadanie zachęcić gościa do rozmowy z Tobą na chacie. Dzięki autowiadomości możesz również prowadzić kampanie promocyjne i wysyłać kupony zniżkowe. Możesz stworzyć wiele autozaczepek, o różnych kryteriach.
Przykład:
Prowadzisz internetowy sklep odzieżowy. Ustawiłeś autozaczepkę „Dzień dobry, widzę, że szukasz sukienki. Na jaką okazję jej potrzebujesz? Może mogę doradzić w wyborze?” a jako kryterium podałeś: gość spędził min 90 sekund na stronie kategorii „Sukienki” (www.twojsklepinternetowy.pl/sukienki). Teraz wystarczy, że gość Twojej strony przejdzie na stronę kategorii i będzie przeglądał sukienki, a po 90 sekundach na chacie wyświetli mu się w sposób automatyczny Twoja wiadomość. Ty nie musisz jej wysyłać ręcznie, będzie wysłana przez system ChatoBee. Jak tylko gość odpowie na autozaczepkę, otrzymasz powiadomienie w Panelu Klienta i będziesz mógł kontynuować z nim rozmowę, zachęcając do zakupu.

Jak dodać autozaczepkę?

Autozaczepki dodajesz w Panelu Klienta w Menu USTAWIENIA i dalej w zakładce AUTOZACZEPKI. Nawet nie wiesz jakie to proste – dzięki intuicyjnemu panelowi ustawisz autozaczepkę w kilka sekund. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak autozaczepki mogą Ci pomóc w obsłudze klienta, to przeczytaj nasz artykuł na blogu >tutaj<.

Do czego służy szablon odpowiedzi?

W ChatoBee stawiamy na prostotę i intuicyjność. Dlatego jedną z funkcji naszego chata są szablony odpowiedzi. Są to zapisane przez użytkownika, sformułowania, z których najczęściej korzysta i które może użyć w sekundę, bo są pod ręką, wcześniej zdefiniowane. Przykładem takiego szablonu może być „Dzień dobry, w czym mogę pomóc?”. Zamiast wprowadzać całe wyrażenie, wystarczy, że użyjesz skrótu (który wcześniej ustaliłeś), np. „#pomoc”. Szablony wprowadzisz w USTAWIENIA > SZABLONY

Czy można zapraszać gości do rozmowy?

Tak! To jedna z najbardziej przydatnych funkcji w ChatoBee. Widzisz gości na swojej stronie. Widzisz co przeglądają i ile czasu są na Twojej stronie. W dowolnym momencie możesz wysłać do konkretnego gościa >zaczepkę< i rozpocząć z nim rozmowę. Może się okazać, że potrzebuje dodatkowych informacji, aby ostatecznie zdecydować się na Twój produkt lub usługę. Właśnie od tego jest ChatoBee 😉

Jak działa chat, gdy nie ma żadnego zalogowanego agenta?

Zacznijmy od tego, że ChatoBee pracuje dla Ciebie nawet jeśli z niego nie korzystasz. Zaskoczony? Już wyjaśniamy. Po pierwsze: chat może pełnić funkcję formularza kontaktowego, który jest zawsze pod ręką, w postaci >okienka chata. Żeby rozpocząć rozmowę na stronie należy skorzystać z >zaczepki< na liście gości online i wysłać wybranej osobie wiadomość. W ChatoBee działa to w bardzo naturalny sposób, bo podgląd gości na stronie masz zawsze w zasięgu wzroku.

Jak rozpocząć rozmowę z gościem na stronie?

Żeby rozpocząć rozmowę na stronie należy skorzystać z >zaczepki< na liście gości online i wysłać wybranej osobie wiadomość. W ChatoBee działa to w bardzo naturalny sposób, bo podgląd gości na stronie masz zawsze w zasięgu wzroku.

USTAWIENIA CHATA

Czy mogę zmodyfikować wygląd okienka chata?

Oczywiście. Na personalizację wyglądu chata przeznaczyliśmy oddzielną zakładkę >Wygląd<, w której możesz dostosować okienko chata tak, żeby odpowiadało stylowi Twojej strony. Pamiętaj tylko – nie przesadzaj z jaskrawymi kolorami 😉

Jak dodać nowego użytkownika?

Agenta dodajesz w zakładce >Użytkownicy<. Wprowadzając nowego agenta zdefiniuj jego nazwę (pod taką nazwą agent będzie kontaktował się z gośćmi na stronie), podpis (np. stanowisko w firmie), adres e-mail, nadaj hasło dostępu oraz określ, czy ma mieć uprawnienia >Administratora<. Po zapisaniu tych danych, nowy użytkownik, czyli agent może zalogować się do Panelu Klienta. Przy pierwszym logowaniu będzie poproszony o zmianę hasła. Agent może już korzystać z Panelu Klienta i Korzystając rozmawiać z gośćmi na Twojej stronie.

Czym różnią się konta Agenta i Administratora?

W ChatoBee Użytkowników dzielimy na Administratorów i Agentów.

Administrator ma dostęp do wszystkich funkcjonalności Panelu Klienta. Może nie tylko prowadzić rozmowy, przeglądać statystyki i dokonywać płatności, ale także wprowadzać ustawienia chata i określać wygląd okienka chata na stronie. Administrator może też dodawać nowych Użytkowników i nadawać im odpowiednie uprawnienia. Pamiętaj! Przynajmniej jeden Użytkownik z ramienia Klienta musi mieć uprawnienia Administratora!

Agent ma możliwość prowadzenia rozmów z gośćmi na Twojej stronie, przeglądania statystyk wszystkich rozmów oraz dokonywania płatności za Abonament. Może też ustawiać autozaczepki oraz szablony odpowiedzi. Nie może jednak dodawać nowych Użytkowników i nie ma wpływu na ustawienia samego chata i okienka chata.

Jak ustawić automatyczną wysyłkę raportów/statystyk na maila?

W >Ustawieniach< możesz zmienić kryteria wysyłki archiwalnych rozmów i raportów. Od momentu założenia konta przesyłamy Ci takie dane co tydzień, ale jeżeli uważasz, że to zbyt często, albo chcesz zmienić adres mail do wysyłki, to możesz to zrobić właśnie w >Ustawieniach<

W jaki sposób można opłacić abonament?

Wszystkie informacje nt. płatności znajdują się w menu >Płatności<. Znajdziesz tam informacje, kiedy kończy się Okres Abonamentowy. Bez problemy będziesz mógł również przedłużyć jego ważność.

Za ChatoBee możesz zapłacić tradycyjnym przelewem lub z płatności internetowych, których operatorem jest tpay.com (tu możesz wybrać szybki przelew lub płatność kartą kredytową).

ARCHIWUM

Co to jest archiwum?

W archiwum przechowywane są przeprowadzone i zakończone chaty, które Agenci przeprowadzili z gośćmi na stronie. W każdej chwili można tam zajrzeć i przypomnieć sobie temat wcześniejszej rozmowy.

Jak długo przechowywane jest archiwum?

Archiwum w ChatoBee przechowywane jest przez 30 dni. Po tym okresie wszystkie dane przekazywane są Tobie do dalszej archiwizacji – wyślemy Ci je raz w miesiącu e-mailem.

Czy mogę zapisać archiwum?

Tak, archiwum można pobrać i zapisać. Dzięki temu w każdej chwili będziesz miał dostęp do wszystkich danych.

Jak wyszukać chat w archiwum?

Wprowadziliśmy możliwość filtrowania chatów znajdujących się w archiwum po kilku kryteriach – po czasie, po frazie, po agencie, który prowadził chata. Możesz też odnaleźć chaty w zależności od tego jak ocenili je odwiedzający Twoją stronę.

Bardzo przydatnym narzędziem jest możliwość wyszukiwania chatów, w których goście zostawili swoje dane kontaktowe. Dzięki temu nie będziesz miał problemów, żeby skontaktować się z Twoim klientem.

PŁATNOŚCI

Ile będzie mnie to kosztowało?

Niewiele. ChatoBee możesz mieć już od 2 zł brutto dziennie. A co najlepsze – w tej cenie dostaniesz wszystkie funkcje chata! Nie mamy pakietów, bo chcemy, żeby każdy nasz klient korzystał ze wszystkich funkcjonalności ChatoBee.

Jakie są dostępne formy płatności?

Możesz opłacić naszego chata za pomocą przelewu tradycyjnego lub poprzez płatności internetowe (szybki przelew lub karta kredytowa). Nad bezpieczeństwem płatności internetowych czuwa ich operator, czyli tpay.com.

Na jaki okres zawierana jest umowa?

Nie wiążemy naszych klientów umowami. Opłacasz chat z góry na wybrany przez siebie okres i korzystasz. Po prostu. A my dbamy o to, żeby chat spełniał Twoje potrzeby.

Jak mogę płacić mniej?

Zachęcamy do opłacenia usługi na dłuższy okres (możesz rozliczenie: miesięczne, kwartalne, półroczne i roczne). W ten sposób możesz zyskać nawet do 40%.

BEEPARTNER

Co to jest BeePartner?

Program BeePartner to nasz program partnerski, stworzony specjalnie dla agencji interaktywnych i web designerów, a także wszystkich firm, które oferują swoim klientom narzędzia do stron internetowych. BeePartner otrzymuje od nas dożywotnią prowizję od każdej płatności klienta, któremu polecił ChatoBee. Dowiedz się więcej o Programie BeePartner.

Jak działa BeePartner?

Każdy, kto chce dołączyć do Programu BeePartner, rejestruje się w Programie poprzez stronę Programu. Po rejestracji, wysyłamy umowę z opisem szczegółowych warunków współpracy. Warunki te są też w dużej części opisane w Regulaminie Programu BeePartner. Po podpisaniu umowy, Partner może korzystać z Panelu Partnera i zarabiać polecaniu ChatoBee. Możemy poszczycić się jedną z większych prowizji na rynku wśród chatów na żywo. Każdy BeePartner otrzymuje od nas usługę ChatoBee za darmo na cały okres trwania umowy. >>Zostań naszym Partnerem<<

STATYSTYKI

Jakie statystyki są dostępne?
Jak interpretować średni czas odpowiedzi na wiadomość gościa?
Jak interpretować średni czas trwania chata?
Co to jest skuteczność autowiadomości i zaczepek?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Pamiętaj, że zawsze możesz szukać porady na chacie lub wysłać do nas e-mail!