Obsługa klienta a chat na stronie

Obsługa klienta a chat na stronie

Live chat jest dodatkowym kanałem kontaktu dla klientów. Dzięki dodaniu go na stronę czy sklep internetowy, umożliwiamy osobom zainteresowanym naszą ofertą uzyskanie informacji szybko i bezpośrednio, co znacząco wpływa na poprawę obsługi klienta.

Obsługa klienta ma ogromne znaczenie dla wizerunku firmy. W siedzibach przedsiębiorstw, sklepach stacjonarnych i punktach usługowych możemy dodać jej jakości uśmiechem, miłym słowem czy podaniem pysznej kawy. Obsługa klienta internetowego nie jest łatwą sztuką. Tu operujemy słowem i tylko na nim możemy się opierać.

Poprawa jakości obsługi klienta w sieci

Jak możemy poprawić jakość obsługi klienta w internecie? Niewątpliwie dzięki udostępnieniu wielu kanałów kontaktu. Użytkownicy internetowi korzystają nie tylko z telefonów czy e-maili, ale coraz częściej również z możliwości napisania wiadomości w serwisach social media czy właśnie poprzez live chat.

Okazuje się, że odbiorca czy użytkownik, który sądzi, że ocenia jakość usług, tak naprawdę dokonuje oceny poziomu obsługi klienta. Oznacza to, że dla przedsiębiorstw dostarczanie wysokiej jakości obsługi klienta powinno być więc najistotniejsze.

Klient ocenia wszystkie odczucia, jakie towarzyszyły mu podczas kontaktu z firmą, a następnie podczas zakupu. Obecnie klienci doceniają wszelkie udogodnienia, dzięki którym mogą uzyskiwać informacje szybciej i w łatwiejszy sposób. A na to pozwalają bez wątpienia takie narzędzia jak live chat na stronie.

Chat na żywo, dzięki któremu możliwa jest rozmowa z przedstawicielem firmy na stronie czy w sklepie internetowym wpływa na skrócenie i ułatwienie komunikacji na linii firma – klient. Dzięki niemu odbiorcy produktów czy usług czują, że mogą kontaktować się z firmą w momencie pojawienia się pytań i wątpliwości oraz mogą liczyć na natychmiastową odpowiedź.

Klient ocenia firmę, która szybko reaguje na jego potrzeby jako przyjazną, pozytywnie do niego nastawioną i pomocną. Dodatkowo wizerunek przedsiębiorstwa zyskuje na innowacyjności, nowoczesności i otwartości.

Oczywiście nie bez znaczenia jest sposób prowadzenia komunikacji. Zachęcamy do przeczytania tekstu, w którym opisujemy, jak rozmawiać na live chacie.