Użytkownik na Twojej stronie www – czego oczekuje i potrzebuje?

Użytkownik na Twojej stronie www – czego oczekuje i potrzebuje?

Użytkownik odwiedza stronę internetową przede wszystkim, by uzyskać jak najwięcej informacji. Chce poznać markę czy firmę i dowiedzieć się, czy jej oferta spełnia jego potrzeby. W przypadku sklepów internetowych, klient poszukuje szczegółowych informacji o oferowanych przez nie produktach.  Na stronach internauci chcą odnaleźć: informacje o ofercie, możliwość kontaktu i doradztwa w wyborze konkretnego produktu.

Problem: brak odpowiedzi na pytania i wątpliwości

Harris Interactive przeprowadziło badanie IMShopping Survey, którego celem było poznanie problemów, na jakie napotykają użytkownicy stron i sklepów internetowych. Okazuje się, że aż 74% z nich nie odnajduje na stronach odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości.

Ten najpowszechniejszy problem dla użytkowników wiąże się z ogromną stratą dla przedsiębiorców. Internauci, którzy nie odnajdują potrzebnych informacji, opuszczają stronę czy sklep, porzucając koszyk, nie zapisując się do subskrypcji czy nie rejestrując w usłudze.

Bezpośredni kontakt na żywo

Obecnie prym w sieci wiodą social media i to one narzucają sposoby komunikacji internetowej. W związku z tym internauci nauczyli się bezpośredniego kontaktu z firmami, markami czy organizacjami.

Wspomniane badanie pokazuje, że aż 77% odwiedzających strony i sklepy oczekuje bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem firmy zanim dokona zamówienia. Użytkownicy uważają, że w ten sposób najszybciej uzyskają nie tylko odpowiedzi na pytania, ale również dopasowaną ofertę do ich indywidualnych wymagań.

Co istotne, dla użytkowników sieci liczy się również szybkość odpowiedzi. Chcą, by podano im niezbędne informacje natychmiast i na bieżąco. Dzięki temu mogą szybko podejmować decyzje zakupowe.

Obsługa klienta na stronie www przez live chat jest formą komunikacji spełniającą wysokie wymagania internautów i nadążającą za zmianami w trendach komunikacyjnych na linii firma – klient.