Chat do zadań specjalnych: akcje promocyjne przez live chat

Chat do zadań specjalnych: akcje promocyjne przez live chat

Dziś ciężko zaskoczyć klientów akcją promocyjną, więc marketerzy prześcigają się w organizowaniu konkursów, oferowaniu rabatów i różnego typu ofert specjalnych. Jednocześnie promocje i rabaty są stałym elementem handlu i usług, nadal przyciągającym konsumentów. W przeprowadzeniu akcji specjalnej sprawdzi się też live chat.

Z możliwości przeprowadzenia akcji rabatowej przez chat chętnie skorzystają przedstawiciele ecommerce, ale ta forma sprawdzi się też doskonale w innych branżach.

Jakie akcje promocyjne przez chat?

Live chat może służyć przede wszystkim do oferowania klientom rabatów na produkty i usługi. Ta metoda sprawdzi się świetnie w sklepach internetowych oraz na stronach z możliwością zamawiania online. W ten sposób można przeprowadzać zarówno akcje ogólne, dla każdego użytkownika odwiedzającego stronę jak i zindywidualizowane, np. tylko dla użytkowników, którzy są zainteresowani konkretnym produktem lub usługą.

Jak rozdawać rabaty przez chat?

Do akcji rabatowej wykorzystać warto jedną z podstawowych funkcji chata, czyli autozaczepki (triggery).

W przypadku akcji skierowanej do wszystkich użytkowników odwiedzających stronę www czy sklep, wystarczy dodać czy zmodyfikować autozaczepkę, która pojawia się np. po 20 sekundach przebywania gościa na stronie. Treść tej zaczepki może od razu zawierać kod rabatowy, np. „Cześć, skorzystaj z przygotowanego dla Ciebie rabatu na nasze produkty! Wpisz kod rabatowy RABATCHAT01 w zamówieniu i kupuj 10% taniej!” lub zachęcić do rozmowy z obsługą sklepu: „Cześć, przygotowaliśmy dla Ciebie rabat -10% na nasze produkty. Zapytaj o rabat, a podamy Ci kod!”.

Chat może być też doskonałym narzędziem do przeprowadzenia akcji przygotowanej z myślą o wąskiej grupie klientów, np. tylko do tych, którzy zdecydują się na zakup najnowszego modelu z naszej oferty.

W ChatoBee, w Panelu Klienta można wtedy skorzystać z dodatkowej autozaczepki, czyli automatycznej wiadomości, która zostanie wysłana do użytkownika odwiedzającego daną podstronę, np tą przedstawiającą najnowszy model. Jeśli w chacie dodane są również inne autozaczepki (np. powitalna), należy tu zaznaczyć opcję „Wyślij również, gdy gość otrzymał już wiadomość”, by wiadomość z rabatem dotarła do użytkownika. Tu również można albo wysłać rabat od razu albo zachęcić do dalszej rozmowy z obsługą strony.