Dla kogo live chat na stronę?

Dla kogo live chat na stronę?

Niektórzy twierdzą, że chat na www to efektywne narzędzie przede wszystkim dla e-commerce. My przekonaliśmy się, że rozmowy na żywo z odwiedzającymi stronę sprawdzają się właściwie we wszystkich branżach, na wszystkich typach stron internetowych.

Chat w sklepie online i… na stronie www salonu urody!

Rzeczywiście najłatwiej wyobrazić sobie działanie live chata w sklepie internetowym – głównie dlatego, że komunikację w oknie chata można przyrównać do rozmowy bezpośredniej między kupującym a sprzedawcą w sklepie stacjonarnym.

Warto jednak pamiętać, że internauci odwiedzają strony firm usługowych, produkcyjnych, a także instytucji, by poznać ich ofertę i przede wszystkim – znaleźć możliwość kontaktu.

Skoro na www wszystkich firm, urzędów, fundacji i innych instytucji podawane są takie dane kontaktowe jak telefon czy e-mail, to czemu nie miała być udostępniona również możliwość rozmowy na chacie?

Wyobraźcie sobie, jak łatwa i szybka stanie się rejestracja klientów w salonie urody (kosmetycznym, fryzjerskim), ale także pacjentów w gabinecie lekarskim, gdy będą mogli oni zapytać o termin wizyty bezpośrednio na stronie, bez potrzeby pisania e-maila czy dzwonienia do salonu i gabinetu.

„W czym mogę panu pomóc?” – zagaduj odwiedzających stronę

Live chat sprawia, że strona internetowa przestaje być tylko jednostronnym przedstawieniem oferty.

Najnowszy trend to prowadzenie dialogu na żywo z gośćmi na stronie!

Nie musi to być tylko dialog inicjowany przez odwiedzającego www. Dzięki funkcjom takim jak autowiadomości (tzw. triggery czyli automatyczne komunikaty pojawiające się po wykonaniu przez gościa określonych akcji na stronie, które mają zachęcić go do skorzystania z chata) i zaczepki (możliwość wyboru gościa z listy i wysyłanie do niego własnej wiadomości) rozmowa może być rozpoczęta również przez konsultanta obsługującego panel chata po stronie firmy.

Sprowadza się do przeniesienia znanego ze świata offline pytania „W czym mogę panu pomóc?”, które często słyszymy po wejściu do sklepu, biura czy siedziby instytucji – na stronę internetową.

Te funkcje sprawiają, że chat na żywo na stronie staje się przydatnym narzędziem wspierającym komunikację z odbiorcami działalności każdego przedsiębiorstwa, ale także instytucji czy organizacji, która posiada swoją stronę www.