5 powodów, dla których powinieneś mieć chat na żywo na swojej stronie

5 powodów, dla których powinieneś mieć chat na żywo na swojej stronie

Jeszcze nie jesteś przekonany do instalacji live chata na firmowej stronie internetowej czy e-sklepie? Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz już miał wątpliwości.

1. Chat jest wygodny i łatwo dostępny dla odwiedzających stronę

Okienko chata w widocznym miejscu pozwala klientom wchodzącym na stronę Twojej firmy czy Twojego e-sklepu na łatwy i szybki kontakt z konsultantem (może być to pracownik obsługi klienta, działu sprzedaży czy doradca). Dzięki temu od razu uzyskują oni odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości.

Jest to wygodny sposób komunikacji, na pewno szybszy i wymagający mniej wysiłku niż wysłanie e-maila czy skorzystanie z telefonu. Użytkownik odwiedzający stronę nie musi sięgać po telefon, logować się do swojej skrzynki pocztowej itp. Wystarczy, że skorzysta z możliwości, jaką oferuje mu sama strona internetowa i zada pytanie tu i teraz.

2. Chat poprawia obsługę klienta

Bliższy, mniej sformalizowany kontakt, szybka odpowiedź na pytania i poczucie indywidualnego traktowania – to wszystko znacznie poprawia wizerunek Twojej firmy w oczach potencjalnego klienta odwiedzającego stronę www.

Badania wykazują, że 63% użytkowników chętniej wraca na stronę, która pozwala na kontakt poprzez live chat (dane: emarketer.com) – to zdecydowany argument za instalacją chata na żywo na www.

3. Chat pozwala na oszczędność czasu… i pieniędzy

Konsultant obsługujący panel chata może prowadzić kilka a nawet kilkanaście rozmów jednocześnie! Oznacza to, że w tym samym czasie, w którym rozmawiałby z jednym klientem przez telefon, może rozmawiać z przynajmniej kilkoma klientami na chacie. To wzrost efektywności jego czasu pracy o kilkaset procent!

4. Chat zwiększa sprzedaż

Wyobraź sobie, że Twój pracownik prowadzi jednocześnie 5 rozmów sprzedażowych, a nie jedną, jak do tej pory. Zwiększa to prawdopodobieństwo sprzedaży pięciokrotnie!

Live chat taki jak ChatoBee umożliwia rozpoczynanie rozmowy z gośćmi strony. Agent może w panelu obsługi monitorować ruch na stronie przeglądając listę gości online. Widząc, jaką podstronę odwiedza w danej chwili użytkownik, może sam zainicjować rozmowę na temat konkretnej oferty.

W e-sklepie agent może przeprowadzić klienta przez cały proces zamówienia/sprzedaży zmniejszając prawdopodobieństwo pozostawienia przez niego tzw. „pustego koszyka”.

5. Chat sprawia, ze komunikacja internetowa jest bardziej „ludzka”

Chat na żywo to kanał umożliwiający komunikację online na stronie internetowej pomiędzy kupującym a agentem, czyli użytkownikiem fizycznie obsługującym panel chata.

ChatoBee i inne narzędzia typu live chat wykorzystują tzw. triggery czyli automatyczne komunikaty, które wysyłane są samoistnie do użytkownika po wykonaniu przez niego określonych akcji. Jednak nawet system automatycznych wiadomości służy jedynie do zainicjowania kontaktu, rozpoczęcia rozmowy. Gdy tylko użytkownik odpowie na tego typu automatyczną zaczepkę, prowadzenie chata przejmuje agent.

Chat to przeciwieństwo do komunikacji prowadzonej przez automaty – użytkownik przeglądający stronę ma poczucie, że rozmawia z inną osobą, a nie z robotem.

Większe prawdopodobieństwo sprzedaży, lepsza i szybsza obsługa klienta, zadowoleni użytkownicy, którzy chętniej wracają na stronę – potrzeba jeszcze czegoś, by Cię przekonać?