Live chat na stronie www – statystyki [INFOGRAFIKA]

Live chat na stronie www – statystyki [INFOGRAFIKA]

O tym, dlaczego warto mieć live chat na stronie internetowej przekonują statystyki. Okazuje się, że możliwość rozmów na żywo ma ogromne znaczenie dla użytkowników odwiedzających firmowe witryny.

Chat na żywo wpływa na atrakcyjność strony czy sklepu internetowego. Internauci chętniej wracają na te www, które oferują możliwość rozmów przez live chat. Aż 44% z ich wskazuje, że jest to jedna z najważniejszych funkcji, jakie może posiadać strona.

Co to oznacza dla właściciela witryny www? Jeśli chcesz zwiększyć liczbę odwiedzin i zbudować społeczność lojalnych użytkowników, którzy wracają właśnie  na Twoją stronę – zainstaluj na niej chat!

Możliwość prowadzenia rozmów na żywo wpływa też znacząco na wzrost konwersji odwiedzin. Aż co czwarta rozmowa na chacie kończy się złożeniem zamówienia czy wysłaniem zapytania. Mało które narzędzie ma aż tak wysokie wyniki jeśli chodzi o konwersję.

Czym jest wyższa konwersja odwiedzin dla właściciela strony? Przekłada się ona bezpośrednio na wzrost sprzedaży! Dzięki temu chat pomaga realizować cel, dla którego strona internetowa została utworzona.

Poniższa infografika przedstawia jeszcze więcej informacji i statystyk dotyczących chata na stronie www.