Live chat dla e-commerce – statystyki [INFOGRAFIKA]

Live chat dla e-commerce – statystyki [INFOGRAFIKA]

Koniec roku to najgorętszy okres w handlu elektronicznym. Sklepy internetowe sprzedają wtedy najwięcej. Większa ilość zamówień wiąże się również z wzmożonymi działaniami z zakresu obsługi klienta. Przyspieszyć ją i poprawić jej jakość może zdecydowanie chat na żywo. Statystyki pokazują, że osoby kupujące online coraz częściej szukają w e-sklepach tego narzędzia.

E-konsumenci cenią wygodę zakupów w sieci, możliwość wyboru z szerokiego asortymentu i często niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych. Nie chcą jednak rezygnować z jakości obsługi, którą znają ze świata offline. Okazuje się, że aż 83% z nich oczekuje pomocy na żywo, od realnej osoby, podczas składania zamówienia online.

Jedną z największych bolączek branży e-commerce są tzw. porzucone koszyki. Statystyki pokazują, że po zainstalowaniu chata w sklepie i internetowym i prowadzeniu rozmów na żywo ich liczba spadao 30%!

Bardzo ważny jest, by odpowiadać szybko. Prawie połowa z kupujących online nie złoży zamówienia, jeśli nie otrzyma szybkiej odpowiedzi na swoje pytanie. Właśnie dlatego tak ważna jest obecność live chat w sklepie internetowym. To narzędzie pozwala na natychmiastową reakcję i rozmowę z klientem na bieżąco, jeszcze przed, a także w trakcie dokonywania przez niego zamówienia.

Poniższa infografika przedstawia jeszcze więcej statystyk dotyczących chata w e-commerce.