Po co live chat na stronie – statystyki [INFOGRAFIKA]

Po co live chat na stronie – statystyki [INFOGRAFIKA]

Niektórzy właściciele stron i sklepów internetowych zastanawiają się, czy chat na żywo jest im potrzebny. Badania pokazują, że dla internautów możliwość uzyskania szybkiej informacji i rozmowy z przedstawicielem firmy czy sklepu jest bardzo istotna.

Internauci doceniają funkcjonalność umożliwiającą im prowadzenie rozmów na żywo. Okazuje się, że aż 77% odwiedzających strony i sklepy internetowe chce móc rozmawiać z realnymi osobami, przedstawicielami firm i instytucji, których witryny odwiedzają. Boty i automaty nie cieszą się taką popularnością – internauci cenią kontakt z realną osobą, a taką możliwość daje im właśnie live chat.

Chat to przede wszystkim funkcjonalność zapewniająca uzyskanie szybkiej odpowiedzi na pytania, które użytkownik może zadawać na bieżąco, podczas odwiedzin strony www. Aż 44% internautów oczekuje, że otrzyma odpowiedź natychmiast, a tylko live chat daje taką możliwość.

Internauci doceniają obecność chata na stronie. Zdecydowana większość (ponad 90 proc.) wskazuje, że jest to pomocna funkcjonalność i korzysta z niej odwiedzając strony www.

Przygotowana przez nas infografika pokazuje statystki dotyczące użyteczności narzędzia live chat.