Rezerwacje przez live chat

Rezerwacje przez live chat

W wielu działalnościach wizyty klientów muszą być wcześniej zaplanowane, czyli jednym słowem przez nich zarezerwowane. W branżach takich jak zdrowie i uroda czy HoReCa jako uzupełnienie systemu rezerwacji świetnie sprawdzi się live chat.

Rezerwacja wizyty – dlaczego nie przez chat?

W wielu punktach usługowych, klubach i studiach sportowych, gabinetach lekarskich czy salonach kosmetycznych konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty. W tym celu klienci zazwyczaj odwiedzają stronę internetową w celu odnalezienia numeru telefonu czy adresu e-mail i umówienia terminu spotkania. W łatwy sposób można skrócić im tę drogę – wystarczy zainstalować na stronie chat, który będzie służył nie tylko do rozmów o ofercie, ale także właśnie do rezerwacji wizyty.

Autozaczepka informująca o możliwości umówienia wizyty przez chat zachęci do dokonania rezerwacji właśnie tą drogą. Przez chat w łatwy sposób przyszły klient może podać swoje dane i ustalić dogodny termin. Słowo pisane minimalizuje również ryzyko pomyłek (w nazwisku, danych kontaktowych czy samym terminie wizyty), co czasem ma miejsce podczas rozmów telefonicznych.

Nocleg w hotelu i stolik w restauracji zarezerwowany przez chat

Branża HoReCa obejmuje hotele, pensjonaty, kawiarnie i restauracje. W hotelarstwie i gastronomii rezerwacja to codzienność. Wiele miejsc z tej branży decyduje się na korzystanie z nowoczesnych narzędzi internetowych, umożliwiających szybkie dokonanie rezerwacji. Live chat na stronie może być jedną z nich. Klienci, przyszli goście chętnie korzystają z chata, gdyż jest on szybką, bezproblemową i łatwą w obsłudze formą kontaktu. To jeden z najwygodniejszych sposobów rezerwacji noclegu czy stolika w restauracji.

Wiele punktów usługowych z wymienionych branż i sektorów to miejsca, w których funkcjonuje recepcja. Zadaniem pracowników recepcji jest m.in. kontakt na odległość z przyszłymi gośćmi i klientami hoteli, restauracji, salonów urody, ale też gabinetów lekarskich, siłowni czy klubów fitness. Ważne są szybkie reakcje na pytania gości. Live chat umożliwia obsługę wielu rozmów równocześnie dzięki czemu pracownik recepcji będzie mógł w tym samym czasie zarezerwować wizyty dla kilku osób.

Live chat na stronie to forma kontaktu, którą chętnie wybierają odwiedzający stronę www. Według statystyk aż 91% użytkowników uważa live chat za pomocną funkcjonalność strony internetowej, również jako formę kontaktu w celu rezerwacji wizyt.