Live chat – rozwiązanie problemów użytkowników odwiedzających stronę www

Live chat – rozwiązanie problemów użytkowników odwiedzających stronę www

Jaki jest cel odwiedzin strony internetowej? Użytkownicy wchodzą na nią, by uzyskać informacje o Twojej ofercie. Bardzo często zdarza się jednak, że nie znajdują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wtedy z pomocą przychodzi live chat.

Jakie są najczęściej poszukiwane przez internautów informacje na firmowych stronach internetowych? Zacznijmy od oferty. To właśnie szczegółów o produktach i usługach, jakie oferujesz, szukają internauci. Ważnym aspektem są również ceny i oferty promocyjne czy możliwość uzyskania rabatów.

Drugą grupą pytań, na jakie próbują odpowiedzieć internauci wchodząc na stronę firmy są te ogólne związane z jej działalnością: jakie są godziny otwarcia, w jaki sposób można skontaktować się z przedstawicielem czy jak dojechać do jej siedziby.

Osobną kategorią są wszelkiego rodzaju problemy, do których zaliczyć można m.in. zapytania techniczne, serwisowe, ale także możliwość złożenia reklamacji.

Badania pokazują, że aż 74% użytkowników, którzy odwiedzają stronę www, nie znajduje odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zagadnień tych jest tyle, ilu użytkowników odwiedzających witrynę.

Odpowiedzi poprzez chat

Najłatwiejszym sposobem na dostarczenie potencjalnym klientom czy odbiorcom odpowiedzi na wszystkie pytania, jest umożliwienie im bezpośredniego i szybkiego kontaktu z przedstawicielem firmy. To zadania spełnia chat na stronie.

Warto pamiętać, że internauci to grupa konsumentów, która przyzwyczaiła się do bezpośredniego dialogu z firmami i oczekuje odpowiedzi natychmiast, w czasie rzeczywistym (real time). To sposób komunikacji znany z social media, popularny i lubiany przez użytkowników stron internetowych. Szybki i bezpośredni kontakt na stronie umożliwia live chat, gdyż to dzięki niemu można prowadzić rozmowy na bieżąco.